Stále nie je neskoro pre 2%. 
Viac info
Logo
Chcem podporiť
6. januára 2024

12+1 instagramových účtov o autizme, ktoré sa oplatí sledovať 

Autor: Dominika Štoberová

Hľadáte podporu, inšpiráciu alebo jednoducho chcete mať pocit, že niekam patríte? Máte niekedy pocit, že určité situácie sa dejú len vám? Sociálne médiá a najmä instagram v súčasnosti už nie sú len o fotkách z dovolenky a jedle. V posledných rokoch sa Instagram rozšíril aj na vzdelávaciu platformu, ktorá môže rozšíriť obzory v mnohých témach. Prinášame 12+1 účtov na Instagrame, ktoré sa oplatí sledovať. Zoznam je čisto subjektívny a poradie neurčuje kvalitu jednotlivých účtov. 

 1. @nautis.cz

instagramový účet neziskovej organizácie Národní ústav pro autismus, ktorá na pravidelnej báze pridáva informácie o konferenciách, webinároch, kurzoch a ďalšej svojej aktivite. 

 1. @spolu_aut 

S láskou, humorom i vážne možno sledovať život malej autistky Pauli a jej rodiny. 

 1. @zivotsautistou

Život matky a 15-ročného auti syna. Kamila a Vítek sú tu ako podpora pre všetkých nás, ktorí sme v rovnakej situácií, ale aj pre tých, ktorí sú len na začiatku cesty. 

 1. @auti_rodinka

Veľmi príjemne pôsobiaci profil mapuje život malého autistu Janka a jeho rodinky. 

 1. @rozhovory_s_ninou

Ninka to v živote nemá jednoduché. Trpí epilepsou, Lennox-Gastautovým syndrómom pri mutácii génu ALG13 a autizmom a jej príbeh môžete sledovať tomto profile. 

 1. @zapiskymamyautisty

Ako už názov instagramového účtu hovorí, prináša zážitky normálnou formou nevšedného života. 

 1. @autismspeaks

Stránka v anglickom jazyku vytvára svet, kde všetci ľudia na spektre môžu dosiahnuť svoj potenciál. 

 1. @deti_bez_navodu

Profil sociálnej inovátorky a psychologičky Viery Hincovej o špeciálnych deťoch s Aspergerovým syndrómom a autizmom, nakoľko na deti na spektre neexistujú tabuľky ani návody. 

 1. @nevyautuj_autistu

Nevyautuj autistu je nezisková organizácia, ktorá šíri povedomie o autizme a ľuďoch na spektre. Ich instagramový účet je príjemnou zmesou inšpiratívnych citátov, aktivít a informácií. 

 1. @nationalautism

Druhá stránka v anglickom jazyku v našom zozname patrí neziskovej organizácií National Autism Association. Z profilu srší láska a spolupatričnosť. 

 1. @zivot_s_modrou

Osobný blog o bláznivom živote s genetickým syndrómom 17Q12 a s autizmom. 

 1. @svetlemodresrdce

Profil o každodennom živote 15-ročného českého chlapca s poruchou autistického spektra. 

Plus pridávame jeden bonusový účet - odporúčame sledovať náš profil @modra_hliadka keďže my sledujeme všetko, čo súvisí so životom s PAS. 

Páčil sa Vám článok? Sledujte a lajkujte Modrú hliadku aj na FacebookuInstagrame či LinkedIne, prípadne nás môžete aj podporiť TU: Podpora. Ďakujeme.

PS: Domi, ďakujeme

Autorka článku je dobrovoľníčkou OZ Modrá hliadka. Dominika je naša insta kráľovná a pomáha nám tým, že sa stará o náš účet na Instagrame a celý ho spravuje. Domi, ďakujeme za modrý skutok a skvelú prácu. 

FOTO: Adobe Stock

Mohlo by Vás tiež zaujímať

strateny macko

Nočná mora pre rodičov. Polovica autistických detí sa zatúla 

V roku 2011 prebehla na Kennedy Krieger Institute v Baltimore štúdia zameraná na príčiny úteku detí s PAS.
Čítaj ďalej...

Ak podpora pre ľudí s autizmom začína aj končí modrým osvetlením, škoda elektriny

Iniciatíva rozsvietiť druhého apríla dominanty miest a obcí na modro a nasmerovať pozornosť verejnosti k osobám s autizmom je úžasná.
Čítaj ďalej...
1 2 3 13