Stále nie je neskoro pre 2%. 
Viac info
Chcem podporiť
31. marca 2024

Ak podpora pre ľudí s autizmom začína aj končí modrým osvetlením, škoda elektriny

Autor: Marianna Budajová

Iniciatíva rozsvietiť druhého apríla dominanty miest a obcí na modro a nasmerovať pozornosť verejnosti k osobám s autizmom je úžasná. Kontakt so skutočnou realitou nastáva, keď sa po symbolickom akte záujem verejných predstaviteľov o ľudí s poruchou autistického spektra na ďalší rok vytratí. 

Predstavme si, že by sa napríklad budova mestského úradu prelepila na podporu obetí fyzického násilia raz ročne leukoplastom. Ak by mesto obväz nasledujúci deň strhlo a pomoc pre týraných obyvateľov neponúklo ani nezlepšilo, aký by to malo celé zmysel? Bola by to len póza. Farizejstvo. Modré svetlo vysiela na námestie jasný odkaz, no ak ho radnica používa ako náplasť, slúži doslova iba na oko. 

Iniciatíva rozsvietiť druhého apríla dominanty miest a obcí na modro a nasmerovať pozornosť verejnosti k osobám s autizmom je úžasná. Kontakt so skutočnou realitou nastáva tretieho apríla.

Foto: Adobe Stock

PS: Budúci rok budeme múdrejší. Modrá hliadka pripravuje projekt zberu dát o tom, ako jednotlivé samosprávy podporujú ľudí s PAS. 

Páčil sa Vám článok? Sledujte a lajkujte Modrú hliadku aj na FacebookuInstagrame či LinkedIne, prípadne nás môžete aj podporiť TU: Podpora. Ďakujeme.

Mohlo by Vás tiež zaujímať

strateny macko

Nočná mora pre rodičov. Polovica autistických detí sa zatúla 

V roku 2011 prebehla na Kennedy Krieger Institute v Baltimore štúdia zameraná na príčiny úteku detí s PAS.
Čítaj ďalej...
druhy-april

PREHĽAD PODUJATÍ: Svetový deň povedomia o autizme 2024

Spísali sme osvetové akcie, ktoré sa na Slovensku uskutočnia 2. apríla. Ak viete, že v zozname nejaká chýba, dajte nám vedieť a my ju radi doplníme. 
Čítaj ďalej...

V ústave by zomrel od žiaľu. Miroslav sa sám stará o Dávida (19) s autizmom

S Miroslavom sme sa stretli v kaviarni nákupného centra v Nitre, aby to mal blízko domov, ak by došlo ku krízovej situácii. Napríklad by vypadol internet, nebo
Čítaj ďalej...
1 2 3 13